Vlaamse krantendrukkerij mogelijk dicht
De krantendrukkerij in Groot-Bijgaarden, die voor uitgeverij Mediahuis Vlaamse dagbladen De Standaard, Het Nieuwsblad, Gazet van Antwerpen en Het Belang van Limburg drukt, moet mogelijk sluiten. Reden naar eigen zeggen: ‘De krantendrukkerijen opereren in een kapitaalintensieve markt, met een dalende printoplage en een groeiende belangstelling van de consument voor digitale krantenproducten’.
Printing Partners, de joint venture van mediagroepen Corelio en Concentra, wil in het geval van sluiting van de drukkerij in Groot-Bijgaarden de krantenproductie gaan concentreren in de drukkerij in Paal-Beringen.
Printing Partners gaat ervan uit dat de papieren oplages tot 2030 nog met de helft zullen dalen.
Bron: tijd.be
Lees ook: Krantendrukkerij Apeldoorn definitief dicht
VIGC BOPE 2025: Redefining print. Success in a digital world. Met o.a. Peter Luit als gesprekleider binnen het panelgesprek ‘Platformeconomie, kansen voor grafimedia bedrijven?’
De trainingen voor 2022 staan gereed. Kijk voor het volledige online aanbod van bestaande- en nieuwe trainingen op de website.
BLOKBOEK.COM EN PRINTMEDIANIEUWS: HET OPTIMALE DOELGROEP BEREIK